Region > Krystyna Skowrońska zasiądzie w rządzie?

  Region > Krystyna Skowrońska zasiądzie w rządzie?

  AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Krystyna Skowrońska mówi, że jest blisko zaprzyjaźniona z minister zdrowa Ewą Kopacz, ale informacji o tym, czy zostanie jej zastępczynią, nie chce komentować.
  W ostatnich dniach po dymisji Krzysztofa Grzegorka z funkcji wiceministra zdrowia, w ogólnopolskich mediach pojawiła się informacja, że zastępcą minister zdrowa Ewy Kopacz może zostać Jacek Domejko, dyrektor szpitala w Świdnicy. Pojawiło się też nazwisko posłanki z Mielca, Krystyny Skowrońskiej jako kandydatka na drugiego zastępcę.

  Sama zainteresowana podaje, że Ewa Kopacz rozpoczęła procedury zmierzające do wyłonienia swoich nowych zastępców i przekazała kandydatury premierowy. Teraz premier może jej zaakceptować lub odrzucić.
  Czy wśród tych kandydatur jest nazwisko Krystyny Skowrońskiej? - Nie będę komentować - odpowiada mielczanka.

  Krystyna Skwrońska jest jednak bliską znajomą Ewy Kopacz. Obie panie znalazły się w Sejmie w tym samym czasie, po wyborach parlamentarnych jesienią 2001 roku. Od początku swojej kariery poselskiej wspólnie i dosyć intensywnie zajmowały się zagadnieniami służby zdrowia. Krystyna Skowrońska szczególnie mocno walczyła o takie metody dzielenia pieniędzy z budżetu państwa pomiędzy poszczególne wojewódzkie oddziały Narodowego Funduszu Zdrowa, aby były korzystne dla Podkarpacia.

  Z racji zajmowanie się podobnymi tematami i zasiadania w ławach poselskich blisko siebie, obie panie połączyła przyjaźń, a mielczanka wyraźnie podziwia obecną minister zdrowa. - Cechuje ją wyjątkowa determinacja, dążenie do celu i pracowitość - opowiada.
  O tym, kto otrzyma stanowisko wiceministra zdrowa powinno być wiadomo do końca tygodnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo