Tarnobrzeg > Podejrzany o łapówkarstwo inspektor na wolności

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Fot. Marcin Radzimowski
  Inspektor pracy Paweł C. (z prawej), w towarzystwie swojego adwokata, opuszcza tarnobrzeski sąd po posiedzeniu w sprawie tymczasowego aresztu.  35-letni Paweł C. z Mielca, inspektor tarnobrzeskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy podejrzany o łapówkarstwo, jest na wolności. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu nie aresztował go, o co wnioskowała prokuratura. Na wolności jest też drugi podejrzany, wspólnik inspektora pracy.

  Prokuratura nie komentuje czwartkowego postanowienia sądu, który wobec zatrzymanych przez policję mężczyzn nie zastosował środków zapobiegawczych. Warto wspomnieć, że areszt tymczasowy może orzec jedynie sąd, inne środki - prokuratura.

  - Jeśli chodzi o inspektora, złożone zostanie zażalenie, do sądu okręgowego z wnioskiem o zastosowanie aresztu. W naszej ocenie istnieją ku temu przesłanki - wyjaśnia prokurator Irena Mazurkiewicz - Kondrat, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

  Odnośnie wspólnika inspektora - Włodzimierza G. z Mielca, prokuratura nie złożyła zażalenia na decyzję sądu. Prokurator zastosował inne środki zapobiegawcze, poręczenie majątkowe wysokości 20 tysięcy złotych, na poczet grożącej grzywny zabezpieczono także mercedesa będącego własnością podejrzanego. Wczoraj prokuratura zdecydowała się także ujawnić imiona i pierwsze litery nazwisk podejrzanych.

  Przypomnijmy, że inspektor Paweł C. został zatrzymany w środę tuz po tym, jak przyjął tysiąc złotych łapówki od jednego z przedsiębiorców za pozytywne wyniki przeprowadzonej kontroli. Jak ustalili policjanci Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, to nie był jedyny przypadek. Niekiedy pośrednikiem w korupcji był Włodzimierz G., który w prokuraturze usłyszał zarzut płatnej protekcji.
  Według ustaleń prokuratury i policji, terenem działalności mężczyzn był głównie powiat mielecki (firmy budowlane).

  Każdy, kto zgłosi policji lub prokuraturze fakt wręczenia łapówki podejrzanym, uniknie odpowiedzialności karnej. Warunkiem jest zgłoszenie tego faktu zanim danego przypadku nie ustalą sami policjanci. Popełnienie tego przestępstwa można zgłosić w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu tel. (17) 584-53-00,w Wydziale do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie tel. (17) 858-29-45, lub w Prokuraturze Okręgowej w Tarnobrzegu (15) 823-48-80 wew. 208.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo