Stalowa Wola > Julian Tuwim patronem Przedszkola nr 5

  Stalowa Wola > Julian Tuwim patronem Przedszkola nr 5

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Przedszkole nr 5 w Stalowej Woli na osiedlu Rozwadów uroczyście obrało sobie za patrona Juliana Tuwima. To druzgocąca ocena radnej Marii Rehorowskiej, która na sesji wypomniała poecie żydowskie pochodzenie i była mu przeciwna.

  Przypomnijmy. Na sesji Rady Miejskiej Maria Rehorowska powiedziała, że Tuwim był z pochodzenia Żydem, a jego rodzice są pochowani na kirkucie. - Patronami polskich placówek powinni być Polacy - argumentowała.

  Nie pomogły przypomnienia innych radnych, że jeden z wierszy poety jest śpiewany w pieśni kościelnej. Radna zaparła się. I była jedyną, która głosowała przeciw uchwale.

  W środę, w słoneczny poranek, odbyła się ceremonia nadania Przedszkolu Nr 5 imienia Juliana Tuwima. Dzieci wystawiły barwny spektakl z wierszami patrona przedszkola. Bawiły się przy tym świetnie, co najlepiej świadczyło o wartości tej poezji i jej autorze. Odsłoniły lokomotywę, która jest wielką zabawką do wspinaczki. To nawiązanie do słynnego wiersza Tuwima. Rehorowskiej na odsłonięciu nie było.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo