Mielec > Ksiądz Kazimierz Czesak Mielczaninem Roku 2007

  Mielec > Ksiądz Kazimierz Czesak Mielczaninem Roku 2007

  AD

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mielczaninem Roku 2007 został ksiądz Kazimierz Czesak, proboszcz mieleckiej parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Mieszkańcy Mielca przez ostatnie kilka miesięcy głosowali na osobę, której chcieli przyznać tytuł Mielczanina Roku. Mieli do wyboru 11 kandydatów. Plebiscyt organizuje mielecki tygodnik "Korso". Głosowanie mielczan było ważne, ale ostateczną decyzję podejmuje kapituła konkursu w skład w której wchodzą laureaci plebiscytu z minionych lat.
  Kapituła wybrała księdza Kazimierza Czesaka. Uzasadniała, że tytuł należy mu się za to, że tak otwarcie i chętnie działa dla mieleckiej społeczności. Nie tylko zajmował się otoczeniem kościoła, ale zagospodarował budynki parafialne i stał się nieformalnym patronem świetnie działającego przy kościele Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży "Kana".

  Jest także życzliwe nastawiony do współpracy z miejskimi instytucjami i już od kilku lat otwiera kościół dla artystów, którzy przyjeżdżają do Mielca na Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. W ten sposób włącza się w organizowanie bezpłatnych koncertów dla mielczan.

  Mieszkańcy Mielca, którzy znają bliżej swojego proboszcza, zwracają uwagę, że to bardzo skromny człowiek. Kiedy zresztą kilka dni temu kapitułą wręczała mu pamiątkową skałkę, jako symbol otrzymania tytułu Mielczanina Roku, mówił, że czeka na podpowiedzi. Jeśli ktoś uważa, że proboszcz mieleckiej parafii powinien inaczej coś zrobić, podjąć z kimś współpracę, on czeka na sugestie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo