Mielec > Nagrodzą policjantów, którzy uratowali...

  Mielec > Nagrodzą policjantów, którzy uratowali samobójczynię?

  ada

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Komendant powiatowy Ryszard Szkotnicki, szef policjantów, którzy w piątek uratowali niedoszłą samobójczynię, zwrócił się do Komendy Wojewódzkiej o nagrodzenie wyjątkowo sprawnych i skutecznych podwładnych.

  Dramatyczną próbę samobójczą 42-latki, którą od skoku z wiaduktu w ostatniej chwili uratowało dwóch policjantów, zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Widać, że reakcja policjantów była bardzo sprawna. Kamera wychwyciła, jak rzucają się na pomoc kobiecie, którą potem, wraz z kierowcami, wciągają na wiadukt. Złapali ją w ostatniej chwili, za końce palców.

  - Na pewno dziwne byłoby traktowanie nas jak bohaterów. Wykonywaliśmy swoją pracę, to był prawie dzień jak co dzień. No może nie dosłownie, ale chodzi o to, że to nasza praca - powiedział Sławomir Gazda, który wraz z Markiem Płatkiem uratował kobietę.

  Jak mówią zgodnie mundurowi z KPP Mielec, chyba wszyscy są pełni uznania dla kolegów. - To są doświadczeni policjanci i to dało efekt. Działali zdecydowanie, szybko, pewnie. - chwali asp. szt. Wiesław Kluk z KPP Mielec. - Ale ogromne podziękowania należą się także tym, którzy pomogli policjantom wciągnąć kobietę na wiadukt i przytomnemu kierowcy białego transita. Szybko ustawił się pod wiaduktem. Gdyby kobieta spadła, to na dach jego samochodu, nie na jezdnię - dodaje Kluk.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo