Przecław > Woda już czysta?

  Przecław > Woda już czysta?

  AD

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Władze gminy Przecław koło Mielca wczoraj o godzinie 15 oficjalnie odwołały komunikat o zatrutej bakteriami coli wodzie w gminnym wodociągu. Edward Janusz Dybski, wicewójt, oświadczał: - Odwołaliśmy zakaz używania wody do celów spożywczych. Woda jest już czysta.

  Skąd jednak wzięły się w niej wcześniej bakterie coli? Wicewójt tłumaczy, że ujęcie wody dla mieszkańców gminy Przecław znajduje się w głębi lasu w Białym Borze.

  Woda pobierana jest z głębokości 30 metrów. Zatrucie tego ujęcie jest wykluczone. Sieć wodociągowa używa jednak jeszcze studni, które pozostały po starym ujęciu w Tuszymie. Są to studnie awaryjne uruchamiane raz w miesiącu. I prawdopodobnie źródłem bakterii coli musiała być jedna z tych studni znajdująca się niedaleko szkoły w Tuszymie. Być może zatruły ją ścieki z pobliskich prywatnych szamb. - W związku z tymi podejrzeniami zdecydowaliśmy o odłączeniu tych studni od sieci wodociągowej - informuje Edward Janusz Dybski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo