Stalowa Wola > Oskarżony o rozbój chłopak po raz pierwszy...

  Stalowa Wola > Oskarżony o rozbój chłopak po raz pierwszy stanie przed sądem dla dorosłych

  /ebnis/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jest akt oskarżenia dla Grzegorza K. ze Stalowej Woli, który pod koniec marca tego roku zaczepił na chodniku dwójkę młodych ludzi. Pod groźbą, że coś im zrobi zabrał im telefon komórkowy. Na tym nie koniec, kiedy pokrzywdzony chłopak zgłosił sprawę na policję, Grzegorz K. groził mu nożem, że go zabije jeśli nie zmieni zeznań. 18-latek na początku lipca będzie odpowiadać za to przed sądem.

  Pierwotnie utrzymywał on, że to pokrzywdzony umówił się z nim na sprzedaż karty do telefonu, a on po prostu chciał sprawdzić czy pasuje ona do aparatu i kiedy miał go już w ręce, oddalił się.
  Tymczasem pokrzywdzony, zanim Grzegorz K. zaczął mu grozić powiedział, że nie zna sprawcy. Międzyczasie, jak się potem okazało z powodu gróźb, pod dyktando 18-latka, zmienił zeznania. Ostatecznie jednak przyznał się podczas przesłuchań, że zrobił to bo sprawca groził, że go zabije.

  Po przesłuchaniach świadków potwierdzono, że sprawca składał fałszywe zeznania.
  Chłopak liczył, że uniknie kary. Zasłaniał się, że był kilka lat temu w Szpitalu Psychiatrycznym w Lublinie i brał leki psychotropowe. Sugerował, że nie był poczytalny podczas napaści. Prokuratura zleciła badanie psychiatryczne, które potwierdziło, że chłopak jest zdrowy psychicznie.

  Ten ostatni wybryk, to nie pierwsze zdarzenie, które chłopak ma na swoim koncie. Ale teraz po raz pierwszy stanie przed sądem dla dorosłych.

  Grzegorz K. odpowiadał już za rozboje. Na początku tego roku uciekł z zakładu poprawczego, jeszcze wcześniej był w ośrodku wychowawczym. Obecnie przebywa tymczasowo w areszcie i czeka na proces.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo