Tarnobrzeg > Młodzież uczestniczy w projektowaniu skateparku

  Tarnobrzeg > Młodzież uczestniczy w projektowaniu skateparku

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rozpędy, banki, rury i ślizgi, to tylko niektóre urządzenia, jakie zostaną zamontowane w powstającym, w Tarnobrzegu skateparku. Swoimi oczekiwaniami, tarnobrzeska młodzież podzieliła się z projektantami obiektu.

  Tomasz Warzecha z krakowskiego biura "TechRamps", który wspólnie z kolegami, podjął się zaprojektowania i urządzenia przyszłego skateparku był zaskoczony liczbą młodych ludzi, którzy spotkali się z nimi.

  - Byli bardzo dobrze przygotowani, przynieśli swoje propozycje urządzenia placu - mówi projektant.
  - To głównie rury, poręcze, banki i funboxy. Rozumiemy ich potrzeby, gdyż sami jeździmy na deskorolkach. Wybieramy takie urządzenia, z których będą korzystali deskorolkowcy, osoby jeżdżące na rowerach typu bmx i rolkach. Projektowaliśmy między innymi skatepark w Sandomierzu i Jarosławiu, dlatego znamy oczekiwania młodych ludzi - informuje Tomasz Warzecha.
  Skate park powstanie na placu przy hotelu Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wisła". Na jego wyposażenie władze Tarnobrzega przeznaczyły 130 tysięcy złotych. Obecny na spotkaniu Andrzej Wojtowicz, wiceprezydent miasta, przyznał, że najkosztowniejsze w całej inwestycji będzie przygotowanie podłoża pod przyszły park.

  - Dlatego pieniądze na przygotowanie placu, pozyskamy z bieżącego utrzymania dróg - tłumaczył wiceprezydent. - Plac należy pokryć betonem. Potem wyłożymy odpowiednią wykładziną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy mieli więcej pieniędzy na zakup urządzeń.

  Gotowy projekt urządzenia parku poznamy za kilka tygodni. Władze miasta planują uruchomić skatepark jesienią tego roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo