Stalowa Wola > Zbiórka nakrętek dla chorego chłopca wciąż...

  Stalowa Wola > Zbiórka nakrętek dla chorego chłopca wciąż trwa

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Oficjalnie stalowowolska akcja zbiórki plastikowych nakrętek, która jest już znana w całej Polsce, zakończyła się pod koniec maja. Ale jak się okazuje nikt nie zamierza przestać zbierać nakrętki. Mamy już połowę czerwca, a paczki z nakrętkami nadal przychodzą do Centrum Wolontariatu i Inicjatyw Społecznych, które rozpętało nakrętkową "burzę".

  Jesienią ubiegłego roku stalowowolscy wolontariusze zaczęli zbierać plastikowe nakrętki w zamian za które firma recyklingowi obiecała nowy wózek dla niepełnosprawnego chłopca. Zaczęło się niewinne, od liczenia każdej nakrętki. Teraz liczy się je na tony. Zbiórka ma swój oficjalny koniec. Ale nikt nie zamierza przestać zbierać nakrętek.

  Aneta Chodorowska, pomysłodawczyni akcji mówi, że to definitywny koniec. - Centrum wolontariatu mieści się w świetlicy socjoterapeutycznej i tonie w nakrętkach. Po prostu nie ma tu warunków do ich zbierania w takich ilościach - wyjaśnia Chodorowska.
  Na szczęście to nie ostatnie jej słowo. - Teraz to osoby, które będą potrzebowały wsparcia finansowego na kupno wózka, czy tak jak ostatnio na przystosowanie mieszkania dla osoby niepełnosprawnej będą same zbierać nakrętki. My będziemy je wspomagać w nagłaśnianiu akcji - usłyszeliśmy.

  - Właśnie wszystkie te nakrętki, które teraz do nas nadchodzą, będą przekazane naszej wolontariuszce Monice ze Stalowej Woli, która na potrzeby zbiórki już wynajęła suszarnię w swoim bloku - wyjaśnia Chodorowska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo