Region > Lewica rozdaje “Karty życia"

  Region > Lewica rozdaje “Karty życia"

  /Ra/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  W ubiegłym tygodniu sejm zaapelował do społeczeństwa o akceptację transplantacji jako metody leczenia, Zaś do władz posłowie zwrócili się o wspieranie oddawania narządów po śmierci.

  W akcję włączył się Sojusz Lewicy Demokratycznej. Partia wydrukowała karty na których można złożyć podpis pod deklaracją “Wyrażam zgodę na pośmiertną transplantację organów". W poniedziałek poseł Tomasz Kamiński, poseł SLD z Rzeszowa i członek sejmowej komisji zdrowia prezentował kartę w Rzeszowie.
  - Karta życia ma promować idee transplantologii - mówi poseł Tomasz Kamiński. - Chcemy rozprowadzić 200 tys. takich kart.

  Będzie można je otrzymać w biurach Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a także będą rozprowadzane na głównych ulicach w większości miast regionu.
  Karta na pewno wspomoże ideę oddawania organów po śmierci. Wspomoże także SLD - mimo zapewnień o apolityczności akcji. Na blankietach bowiem jest logo Sojuszu.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo