Stalowa Wola > Uczniowie szkół włączają się w akcję...

  Stalowa Wola > Uczniowie szkół włączają się w akcję propagującą ideę przeszczepów narządów

  Ewa Bożek

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zachęcają do noszenia w portfelu oświadczeń woli - czyli kartki, w której deklarujemy, że w razie naszej śmierci godzimy się na przeszczep naszych narządów.

  To tylko jedna z idei, która przyświeca uczniom z Zespołu Szkół numer 3 w Stalowej Woli i ich opiekunom. Szkoła włączyła się do ogólnopolskiego programu "Życie po przeszczepie" w ramach, którego propaguje się wiedzę na temat transplantacji.
  Oświadczenie w portfelu

  Do szkoły 300 oświadczeń woli przywiozła z Rzeszowa - z kuratoryjnej konferencji na ten temat - Jadwiga Małkowicz, nauczycielka z tej placówki, która jest inicjatorką projektu "Transplantacja - ocal komuś życie" w Zespole Szkół. Dzięki jej pomysłom w propagowanie idei transplantacji w tej placówce czynnie zaangażowało się ponad 50 uczniów.
  Warto dodać, że na prezentacjach uczniów się nie kończy. Szkoła za zgodą kuratorium oświaty chce w przyszłym roku wprowadzić specjalny program edukacyjny, który będzie polegał na prowadzeniu przez przeszkolonych nauczycieli zajęć dotyczących wiedzy na temat transplantacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo