Kolbuszowa > Rozpoczęli budowę obwodnicy wewnętrznej

  Kolbuszowa > Rozpoczęli budowę obwodnicy wewnętrznej

  AD

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kierowcom jadącym przez Kolbuszową od strony Rzeszowa w kierunku na Tarnobrzeg i Sokołów Małopolski będzie wkrótce wygodniej przejechać to miasto. Właśnie powstaje obwodnica wewnętrzna, która pozwoli uniknąć wjeżdżania w centrum.

  Miasto właśnie zakończyło budowę trasy, która stanowi przedłużenie ulicy Towarowej w kierunku torów kolejowych. Ten odcinek nie jest zbyt długi, ale kiedy zostanie połączony z ulicą księdza Ruczki, zmieni się w obwodnicę wewnętrzną Kolbuszowej.
  Ta obwodnica pozwoli kierowcom ominąć znajdujące się w centrum rondo Lubomirskich, które teraz trzeba pokonywać, aby dostać się na trasy w kierunku Rzeszowa, Tarnobrzega i Sokołowa Małopolskiego.

  Obwodnica wewnętrzna będzie gotowa, kiedy miasto przebuduje jeszcze ulicę księdza Ruczki. Burmistrz Kolbuszowej mówi, że koszty całości inwestycji związane z wykonaniem obwodnicy wyniosą ponad 300 tysięcy złotych i będą pochodzić z budżetu gminnego.

  Niedawno kolbuszowski magistrat skończył także remont 300-metrowej drogi z Domatkowa do Zagranicza. Wkrótce natomiast zabiera się za półkilometrową trasę z Nowej Wsi do Borków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo