Nisko > Biznesmen odpowie przed sądem za zaśmiecanie okolic...

  Nisko > Biznesmen odpowie przed sądem za zaśmiecanie okolic Sanu

  TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Niżańscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzy osoby wyrzucające śmieci w okolicach rzeki San. Okazało się, że jednym z nich jest jeden z miejscowych przedsiębiorców.

  Podczas spaceru jeden z mieszkańców Niska zauważył w okolicach mostu kolejowego na Sanie dwa mikrobusy. Kiedy zbliżył się do nich okazało się, że kilka osób wyrzuca z nich odpady na okoliczne pola. O zdarzeniu powiadomił niżańską policję.

  - Na miejscu funkcjonariusze zauważyli trzy osoby a tym dwie wyrzucające odpady- mówi Anna Kowalik Środek z Komendy Powiatowej Policji w Nisku.
  - Z samochodu na ziemię wyrzucano między innymi folię oraz papier. Po wylegitymowaniu przez policjantów okazało się, że jednym z nich jest właściciel niżańskiej firmy a pozostała dwójka to jego pracownicy.

  Teraz policjanci przygotowują dokumenty do sądu aby ukarać niżańskiego biznesmena oraz jego dwóch pracowników za zaśmiecanie terenu.
  - Już wcześniej mieliśmy problem z tym panem - mówi Teresa Sułkowska, wiceburmistrz Niska. - Kilka tygodni temu okazało się, że nielegalnie zajmuje teren należący do gminy. Na dodatek znajduje się tam mnóstwo śmieci. Nakazaliśmy mu uprzątnięcie terenu. Ma czas do 15 sierpnia.

  Wczoraj skontaktowaliśmy się z właścicielem firmy. W rozmowie zaprzeczył, że wysypywał śmiecie i zakończy rozmowę. Policjanci apelują do mieszkańców o powiadamianie policji jeśli widzimy osoby osoby zaśmiecające teren. Policja zapewnia dzwoniącym dyskrecję. Podczas rozmowy nie musimy także podawać swoich danych osobowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo