Stalowa Wola > Sobótki z Miss Podkarpacia

  Stalowa Wola > Sobótki z Miss Podkarpacia

  Gerard Stańczyk

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Najpiękniejsza dziewczyna regionu i wspaniała muzyka, zarówno poważna, jak i rozrywkowa. Wszystko to już w sobotę nad Sanem, na błoniach w Stalowej Woli.
  Prezentacja Miss Podkarpacia 2008, występ trzech tenorów, przeboje Breakoutu i oczywiście puszczanie wianków to niektóre atrakcje Sobótek 2008 w Stalowej Woli. Zapowiada się niezwykłe święto wody i ognia.

  Obchodzone z 21 na 22 czerwca przez Słowian sobótki były celebracją tych właśnie żywiołów. W Stalowej Woli uszanowano tę tradycję. Będą ogniste akcenty, a impreza odbędzie się na nadsańskich błoniach.

  Będzie to wieczór z wyjątkowo pięknym akcentem - prezentacją właśnie tego dnia wybieranej w Miejskim Domu Kultury Miss Polonia Podkarpacia 2008.
  Zanim na błoniach pojawi się najpiękniejsza dziewczyna regionu, o godzinie 15 do brzegu przybiją łodzie flisackie. Jak się nimi pływa, będzie się mógł przekonać każdy, oczywiście za niewielka opłatą. O godzinie 16 rozpoczną się występy zespołów artystycznych, działających przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Godzinę później swój występ rozpocznie grupa cyrkowa Kejos The-AT-ER. Grupa będzie się prezentować w specjalnie przygotowanym namiocie.

  Tymczasem na scenie widzowie obejrzą lasowiackie obrzędy sobótkowe w prezentacji zespołów Miejskiego Domu Kultury.

  Czytaj więcej jutro w Echu

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo