Stalowa Wola > Trwa konflikt między sołtysem Kotowej Woli i...

  Stalowa Wola > Trwa konflikt między sołtysem Kotowej Woli i przewodniczącym Rady Gminy Zaleszany

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Sołtys Kotowej Woli Edward Paterek nie zwoła zebrania wiejskiego na wniosek przewodniczącego Rady Gminy Wiktora Przybysza. Uważa, że kompetencje przewodniczącego kończą się na organizowaniu pracy radnych.

  To dalszy ciąg konfliktu, o jakim pisaliśmy w poniedziałkowym "Echu Dnia". W tej wsi w gminie Zaleszany w powiecie stalowowolskim doszło przed tygodniem do gorszącego spektaklu, w którym obnażona została niekompetencja Przybysza. Nie mając prawa do zwoływania zebrań wiejskich, zwołał je na niedzielę, za plecami sołtysa. Odwołał je w sobotę, kiedy zorientował się, że przekroczył swoje kompetencje.

  Jednak kolejne decyzje Przybysza świadczą o tym, że emocje, jakie nim targają, biorą górę nad prawem. Jak mówi statut sołectwa, zebranie wiejskie zwołuje sołtys na wniosek organów gminy. Jednak sołtys poczytał sobie statut gminy, a tam stoi, że do zadań przewodniczącego należy tylko organizowanie i zwoływanie posiedzeń Rady Gminy.

  - O zwołanie zebrania wiejskiego może wnioskować wójt - uważa sołtys. - Jeśli wnioskuje przewodniczący, to niech pokaże uchwałę radnych - dodaje.

  Więcej w sobotnim "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo