Tarnobrzeg > Azbest dalej pyli

  Tarnobrzeg > Azbest dalej pyli

  Kat

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  - Gdzie są urzędnicy i dlaczego nie zmuszają właściciela spalonego baraku, by usunął pogorzelisko - alarmują mieszkańcy ulicy Targowej w Tarnobrzegu. Miesiąc temu, opustoszały barak, którego ściany i dach pokrywał azbest spalił się. Pył z uszkodzonych płyt nadal roznosi się po okolicy.

  O niepokojach mieszkańców oraz interwencji Alfreda Martyniuka, przewodniczącego osiedla Wielopole w Tarnobrzegu, pisaliśmy miesiąc temu.
  Marek Bukała, komendant Straży Miejskiej, do którego zwracali się mieszkańcy zawiadomił o sprawie Józefa Brudza, powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, który obiecał interweniować u właściciela budynku.

  Niestety, spalony barak nadal straszy. Zdenerwowani mieszkańcy pytają, jak długo jeszcze przepalone płyty z azbestu będą widoczne z ich balkonów i ławek, na których wypoczywają. - Wysłaliśmy powiadomienie do właściciela budynku, który mieszka w Lublinie - zapewnia Józef Brudz. - Było to postanowienie o natychmiastowej rozbiórce budynku. Niestety do dziś nie otrzymałem zwrotki poświadczającej, że pismo trafiło w ręce właściciela.

  Józef Brudz twierdzi także, że nie może wpłynąć na właściciela posesji, by ten jak najszybciej sprzątnął pogorzelisko z azbestem. - Jeśli w najbliższych dniach, właściciel terenu nie skontaktuje się z nami, to skieruję sprawę do prokuratury - zapowiada inspektor Brudz. - Może prokuratorzy szybciej wpłyną na przedsiębiorcę i ten uprzątnie teren.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo