Stalowa Wola > Jest już wózek za nakrętki dla...

  Stalowa Wola > Jest już wózek za nakrętki dla niepełnosprawnej Natalii

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niepełnosprawna dwunastoletnia Natalia Czajka ze Stalowej Woli otrzymała już w wózek z napędem akumulatorowym. To efekt zbierania plastykowych nakrętek, za które spłacany jest wózek.

  Zebranych zostało już półtorej tony nakrętek. Firma je skupiająca płaci 1,5 zł za kilogram. Nieznany dobrodziej podarował Natalii 4 tys. zł. Za zadatek firma produkująca wózki przekazała go Natalii. Kupno takiego wózka to 16 tys. zł. Trzeba zebrać jeszcze trzy tony nakrętek, żeby spłacić wózek.

  W akcję zbierania nakrętek włączyły się osoby z Podkarpacia, Świętokrzyskiego, Warszawy. - Nawet nie przypuszczałem jak wiele jest dobrych ludzi - mówi wzruszona mama Natalii.

  Akcja zbierania nakrętek trwa. W wielu klatach schodowych w centrum Stalowej Woli stoją pudełka, do których można wrzucać nakrętki. Odbierają je rodzice Natalii, którzy każdego dnia robią obchód po mieście. Nakrętki można także przynosić do domu państwa Czajków, mieszkających przy Alejach Jana Pawła II 14/84 lud do naszej redakcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo