Gorzyce > Misie pomogą otrzeć łzy dla dzieci z pogotowia...

  Gorzyce > Misie pomogą otrzeć łzy dla dzieci z pogotowia ratunkowego

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Misie, kotki, pieski i inne pluszowe zwierzaki. Dwa pełne pudła zebranych maskotek przekazali nam uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach. Postanowiliśmy podarować "misie ratownisie" pogotowiu ratunkowemu w Stalowej Woli, pluszaki trafiać będą do rąk dzieci poszkodowanych w wypadkach losowych.

  Cieszymy się, że akcja Echa Dnia i tarnobrzeskiego pogotowia ratunkowego, spotyka się z tak dużym odzewem. Naszym celem jest, aby w każdej karetce pogotowia w naszym regionie, oprócz sprzętu do ratowania życia, ratownicy mieli także pluszaki.

  - Takie przytulne maskotki pomagają otrzeć łzy małym ofiarom wypadków.
  Dla najmłodszych nawet zwykły zastrzyk w izbie przyjęć jest ogromnym stresem, wtedy taki "miś ratowniś" jest niezastąpiony - przekonuje Monika Gołębiowska, lekarz tarnobrzeskiego pogotowia, która wspólnie z kolegami z pracy zainicjowała akcję "Przytulanka na odwagę".

  W gorzyckim Zespole Szkół zbiórkę pluszaków koordynowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego, Joanna Cieślak i Elżbieta Dul. Na odzew nie trzeba było długo czekać, bo niektórzy uczniowie już następnego dnia zaczęli przynosić maskotki do szkoły. Prawdziwymi rekordzistkami w liczbie ofiarowanych pluszaków, okazały się dwie uczennice - Rita Rękas i Natalia Kasprzyk.

  - Teraz rozpoczęły się wakacje, ale we wrześniu znów będziemy organizować zbiórkę maskotek - deklaruje Elżbieta Dul, polonistka z Zespołu Szkół w Gorzycach. - Dla nas to są tylko pluszaki, dla małych pacjentów znaczą bardzo dużo. Do takich akcji zawsze warto się włączać.

  Do tej pory w ciągu około dwóch miesięcy trwania akcji, udało się w sumie uzbierać około tysiąca pluszaków! Misie ratownisie już trafiają do rąk małych pacjentów, znaleźć je można w karetkach pogotowia w Tarnobrzegu i Nisku oraz na oddziale dziecięcym tarnobrzeskiego szpitala.
  Dlatego tym razem maskotki zebrane przez młodzież z gorzyckiej szkoły, postanowiliśmy przekazać do pogotowia ratunkowego w Stalowej Woli. Mamy nadzieję, że maskotki będą standardowym wyposażeniem ambulansów, a jednocześnie, że jak najrzadziej trzeba będzie po nie sięgać.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo