Region > Rowerami pojechali do Częstochowy

  Region > Rowerami pojechali do Częstochowy

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Grupa 35 kolarzy z Tarnobrzega, Stalowej Woli i Sandomierza wyruszyła wczoraj na rowerową pielgrzymkę z Tarnobrzega na Jasną Górę w Częstochowie. Wszyscy są zrzeszeni w sekcji kolarskiej Parafialnego Klubu Sportowego Wspólnota Tarnobrzeg.

  O godzinie 8 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Serbinowie kolarze amatorzy wzięli udział w mszy świętej, po czym wyjechali na trasę. Pokonają ją w trzy dni, a na Jasną Gorę dotrą jutro po południu. Najstarszym uczestnikiem tarnobrzeskiej pielgrzymki jest 68-letni Bronisław Wiącek, który w tym roku przejechał na rowerze już ponad 7 tysięcy kilometrów.

  - Na Jasnej Górze będziemy przez całą niedzielę, w drogę powrotną wyruszymy w poniedziałek, a do Tarnobrzega dotrzemy w środę.

  Tarnobrzescy entuzjaści kolarstwa zrzeszeni we Wspólnocie odbyli w tym roku już kilka pielgrzymek, między innymi do sanktuarium w Licheniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo