Korczowa > Lewe papierosy w cysternie

  Korczowa > Lewe papierosy w cysternie

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  100 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczono na przejściu granicznym w Korczowej. Kontrabanda ukryta była w zbiornikach i podwójnych ściankach cysterny.

  W środę, około godziny 22 kierowca ciężarówki wjeżdżającej do Polski zgłosił do odprawy celnej samochód, który w cysternie miał przewozić przemysłowe kwasy tłuszczowe. Funkcjonariusze Izby Celnej dokładnie sprawdzili cysternę.
  Jak się okazało była ona specjalnie skonstruowana - jej obudowa była większa niż zbiornik, który znajdował się w środku. Całość umieszczona była na naczepie w metalowej konstrukcji kontenera. Wewnątrz zbiornika, a także w ściankach obudowy funkcjonariusze odnaleźli ponad 10 tysięcy kartonów, czyli ponad 100 tysięcy paczek papierosów.

  Sprawą zajęli się policjanci Centralnego Biura Śledczego. Adresatem towaru była jedna z firm w Polsce. Nie można wykluczyć, że potem papierosy miały trafić na rynki Europy Zachodniej. Samochód, w którym odnaleziono kontrabandę należy do jednej z małopolskich firm.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo