Gm. Nisko > Gmina ma już pierwsze boisko o sztucznej...

  Gm. Nisko > Gmina ma już pierwsze boisko o sztucznej nawierzchni

  HDM

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Boisko cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród uczniów. Korzystają z niego także mieszkańcy osiedla Tysiąclecia. Kosztowało około 500 tysięcy złotych.

  - Na początku czerwca oddaliśmy do użytku boisko o sztucznej nawierzchni o wymiarach płyty 26x48m przy Zespole Szkół nr 2 w Nisku, a wykonane zostało w ramach programu “Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży"- mówi Teresa Sułkowska, wiceburmistrz Niska.
  - Poprzez wybudowanie boiska wielofunkcyjnego stworzyliśmy dzieciom i młodzieży atrakcyjną i zdrową ofertę spędzania czasu wolnego. Do korzystania z boiska zapraszamy również dorosłych. Chciałabym aby obiekt był wykorzystywany jako “Plac sportu" dla mieszkańców osiedla 1000 - lecia oraz był miejscem różnego rodzaju imprez sportowych.

  Ogólny koszt budowy boiska wyniósł 492 tys. zł, z czego 200 tys zł było dofinansowane z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W płytę boiska wpisane są 2 pola do gry w koszykówkę oraz pole do gry w piłkę ręczną.

  - Proszę wszystkich korzystających z boiska o jego poszanowanie, tak aby służyło nam przez wiele lat - dodaje wiceburmistrz Teresa Sułkowska. W najbliższych planach przewidujemy budowę kolejnych boisk o sztucznej nawierzchni- przy Zespole Szkół nr 3 z programu “Moje boisko - Orlik 2012" oraz przy PSP nr 1 z programu “Blisko - boisko".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo