Stalowa Wola > Duża bonifikata dla osób, które chcą kupić...

  Stalowa Wola > Duża bonifikata dla osób, które chcą kupić mieszkanie komunalne

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Budynki komunalne wymagają remontów i zajęliby się tym mieszkańcy.

  Budynki komunalne wymagają remontów i zajęliby się tym mieszkańcy. ©Z. Surowaniec

  Budynki komunalne wymagają remontów i zajęliby się tym mieszkańcy.

  Budynki komunalne wymagają remontów i zajęliby się tym mieszkańcy. ©Z. Surowaniec

  Mieszkanie komunalne w Stalowej Woli będzie można nabyć na własność już za jeden procent jego wartości, z 99-procentową bonifikatą! To o 10 procent więcej niż do tej pory.

  Radni podjęli taką decyzję, żeby zachęcić najemców do stania się właścicielem lokali. Propozycja ma skusić do kupna mieszkania około dwóch tysięcy lokatorów

  Obecna bonifikata wynosiła 90 procent, jeżeli zapłata za mieszkanie była wnoszona jednorazowo, bez rozkładana na raty. Jednak wciąż rosnące ceny mieszkań powodowały, że pomimo taki wysoki upust sprawiał, że mieszkańców Stalowej Woli z zasobów komunalnych nie było stać na wykup lokalu.

  Jednak z kupnem należy się spieszyć. Lokatorzy będą mogli nabyć swoje mieszkanie za 1 procent jego wartości, jeżeli wniosek o wykup zostanie złożony w okresie pierwszego roku to jest od 1 sierpnia 2008 roku do końca lipca 2009 roku. Jeżeli w przeciągu tego roku wniosek nie zostanie złożony to wykup będzie dalej możliwy przy bonifikacie 95 proc. a więc wciąż wyższej niż dotychczas.

  Warunkiem kupna mieszkania po preferencyjnej cenie jest nie posiadanie długów za czynsz. Obecnie około tysiąc osób w Stalowej Woli posiada średnie zadłużenie wahające się od 500 do 2,5 tys. zł. Proponowana preferencyjna cena mieszkania ma zachęcić do spłaty zadłużenia. Wprowadzone zmiany powinny w znaczący sposób wpłynąć na zmniejszenie zadłużenia Zakładu Administracji Budynków, które w tej chwili wynosi ponad 4 miliony złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo