Tarnobrzeg > Postawią popiersie profesorowi Pawłowskiemu?

  Tarnobrzeg > Postawią popiersie profesorowi Pawłowskiemu?

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jak uhonorować odkrywcę polskiej siarki, której Tarnobrzeg i okolice zawdzięczają cywilizacyjny rozwój? - Postawmy popiersie profesorowi Pawłowskiemu - postulują działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

  Taką intencyjną uchwałę podjęła rada miejska SLD w Tarnobrzegu. Na czele komitetu organizacyjnego budowy popiersia stanął Stefan Struzik, przewodniczący tarnobrzeskiego Sojuszu.

  Nikt nie zaprzeczy, że profesorowi Stanisławowi Pawłowskiemu (1910-1992) miasto zawdzięcza swój dynamiczny rozwój a mieszkańcy tysiące miejsc pracy. Także prezydent miasta nie ma wątpliwości, że uhonorować polskiego geologa należy.
  Przypomnijmy, że w 2003 roku wdowa po profesorze Katarzyna Pawłowska odebrała medal Sigillum Civis Virtuti, za odkrycie wraz z mężem złóż siarki.

  O tym, czy popiersie profesora w mieście stanie zdecyduje ostatecznie rada miasta. Lokalizacja jeszcze nie jest przesądzona. Inicjatorzy uważają, że najwłaściwszym miejscem będzie plac Antoniego Surowieckiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo