Tuszów Narodowy, pow. Mielec > Uczczą pamięć premiera...

  Tuszów Narodowy, pow. Mielec > Uczczą pamięć premiera Władysława Sikorskiego

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Będzie można obejrzeć musztrę paradną orkiestry wojskowej i posłuchać o życiu wielkiego wodza. Ważne wydarzenie czeka jutro, 4 lipca, mieszkańców regionu. W podmieleckim Tuszowie Narodowym odbędą się uroczystości z okazji 65-lecia śmierci Władysława Sikorskiego, który urodził się w tej wiosce.

  Był premierem i naczelnym wodzem w czasie II Wojny Światowej. Jego śmierć jest owiana tajemnicą. Oficjalnie mówi się, że zginął w katastrofie samolotu, który rozbił się po starcie z lotniska na Gibraltarze 4 lipca 1943 roku. Ale historycy ciągle podnoszą, że okoliczności tragedii nie są do końca wyjaśnione. Pojawiają się sugestie, że mógł zginąć w zamachu.

  Piątkowe uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.30. Przed domem Władysława Sikorskiego w Tuszowie Narodowym będzie odprawiona msza polowa. Później mieszkańcy wioski wmurują kamień węgielny pod Centrum Pamięci Generała Sikorskiego i Żołnierzy II Wojny Światowej (centrum ma powstać w miejsce obecnego muzeum powiększonego o kilka pomieszczeń). Następnie zaplanowany jest apel pamięci i składanie kwiatów pod pomnikiem generała. Na koniec uczestnicy obejrzą musztrę paradną orkiestry wojskowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo