Sport > Andrzej Rupala ustanowił rekord Polski

PISZ

Udany występ w rozegranych w Słupsku lekkoatletycznych mistrzostwach Polski weteranów zaliczyli starsi sportowcy z Tarnobrzega.

Zdobyli oni osiem medali, Andrzej Rupala był najlepszy w kategorii wiekowej 50-54 lata, zdobywając trzy złote medale, za triumf w skoku w dal, skoku o tyczce oraz biegu na 100 metrów przez płotki. Ponadto Rupala wywalczył srebrny medal w trójskoku oraz brązowy w rzucie oszczepem. Z kolei małżonka pana Andrzeja, Grażyna Rupala w kategorii wiekowej 50-54 lata wywalczyła dwa złote medale, pierwszy w biegu na 100 metrów, drugi na 200 m. Ponadto Andrzej Rupala ustanowił rekord Polski w biegu na 100 m przez płotki z wynikiem 15,66.

- Trudno nie być zadowolonym z tak udanego startu, warunki były idealne, forma wysoka, więc nie mogłem zawieść - mówił po powrocie do Tarnobrzega Andrzej Rutyna.

Dodajmy, że Andrzej Rupala i Mieczysław Rutyna będą reprezentować nasz kraj podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy weteranów, które rozegrane zostaną w słowenskiej Ljubljanie.