Sport > Andrzej Rupala ustanowił rekord Polski

  Sport > Andrzej Rupala ustanowił rekord Polski

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Udany występ w rozegranych w Słupsku lekkoatletycznych mistrzostwach Polski weteranów zaliczyli starsi sportowcy z Tarnobrzega.

  Zdobyli oni osiem medali, Andrzej Rupala był najlepszy w kategorii wiekowej 50-54 lata, zdobywając trzy złote medale, za triumf w skoku w dal, skoku o tyczce oraz biegu na 100 metrów przez płotki. Ponadto Rupala wywalczył srebrny medal w trójskoku oraz brązowy w rzucie oszczepem.
  Z kolei małżonka pana Andrzeja, Grażyna Rupala w kategorii wiekowej 50-54 lata wywalczyła dwa złote medale, pierwszy w biegu na 100 metrów, drugi na 200 m. Ponadto Andrzej Rupala ustanowił rekord Polski w biegu na 100 m przez płotki z wynikiem 15,66.

  - Trudno nie być zadowolonym z tak udanego startu, warunki były idealne, forma wysoka, więc nie mogłem zawieść - mówił po powrocie do Tarnobrzega Andrzej Rutyna.

  Dodajmy, że Andrzej Rupala i Mieczysław Rutyna będą reprezentować nasz kraj podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy weteranów, które rozegrane zostaną w słowenskiej Ljubljanie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo