Stalowa Wola > Huta Stali Jakościowych wysłała do...

  Stalowa Wola > Huta Stali Jakościowych wysłała do przetestowania blachy pancerne, jakie produkują nieliczne huty na świecie

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Są cienkie, lekkie i chronią żołnierzy przez pociskami. Blachy pancerne wyprodukowane w HSW-Hucie Stali Jakościowych dorównują najlepszym światowym wzorom i być może niebawem osłonią transporter kołowy rosomak.

  Cztery lata trwały prace przy produkcji super nowoczesnych blach pancernych o odporności porównywalnej do najlepszych szwedzkich wzorów. Produkcja blach była możliwa dzięki zainstalowaniu nowoczesnej linii do obróbki cieplnej stali. Jeśli blach okaże się hitem rynkowym, zyskają także zatrudnieni przy jej produkcji ludzie.

  Wincenty Likus, prezes Huty Stali Jakościowych, tak o tym nam powiedział: - Inwestycje, jakie zrobione zostały w ubiegłym roku w Walcowni Blach, można porównać tylko z okresem budowy Zakładów Południowych czyli Huty Stalowa Wola w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego. Dzięki temu było możliwe uruchomienie blachy pancernej nowej generacji.

  Blachy przeszły mordercze testy balistyczne w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia. Strzelano do nich z ciężkiego kalibru. I wynik był świetny. Elementy z blach nie pękały, nie strzępiły się, ale wybrzuszały i w ten sposób pochłaniały siłę uderzenia pocisku. Ma to olbrzymie znaczenie dla ochrony żołnierzy wewnątrz pojazdów.

  Teraz pora na kolejny krok. - Właśnie wysłaliśmy do przetestowania do Wojskowych Zakładów Mechanicznych w Siemianowicach Śląskich komplet elementów do korpusu transportera opancerzonego - usłyszeliśmy od prezesa Likusa. Testy potrwają do sierpnia. - Jeśli wypadną pozytywnie, co daj Panie Boże, to szykują się przed nami wspaniałe perspektywy - stwierdził prezes. Blachy ze Stalowej Woli zastąpiłby blachy sprowadzane ze Szwecji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo