Tarnobrzeg > Ruszyła druga tura naboru do szkół ponadgimnazjalnych

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Absolwenci gimnazjów, którzy nie dostali się do wymarzonych liceów i techników, szukają wolnych miejsc w innych szkołach. W naszym regionie ruszyła druga tura rekrutacji, która potrwa do 28 sierpnia.

  Pracownicy Podkarpackiego Kuratorium Oświaty zapewniają, że dla wszystkich absolwentów gimnazjów wystarczy miejsca w szkołach. Na 31 tysięcy 100 byłych już gimnazjalistów czeka 40 tysięcy 519 miejsc.

  - Młodzież, która nie dostała się do wymarzonej szkoły teraz pisze odwołania lub szuka miejsca w innych placówkach - mówi Andrzej Bajorski dyrektor Nadzoru Pedagogicznego ds. Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Podkarpackim Kuratorium Oświaty. - Komunikat nr 2, jaki obecnie znajduje się na naszej stronie internetowej zawiera dane, nadesłane przez dyrektorów po pierwszej rekrutacji. Nie wykluczone, że w niektórych placówkach liczba wolnych miejsc zmniejszyła się, gdyż zajęli je uczniowie, którym nie poszło przy pierwszej rekrutacji. Nie mniej, są to rozbieżności niewielkie.

  Dokładne i aktualne wolne miejsca w szkołach ponadgimnazjalnych w naszym regionie zamieszczone są na stronie http://www.ko.rzeszow.pl/

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo