Kolbuszowa > Artyści z całej Polski szkicują na ulicy

  Kolbuszowa > Artyści z całej Polski szkicują na ulicy

  AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Artystyczne wydarzenie w Kolbuszowej. 25 twórców z całej Polski przyjechało na malarski plener. Plastycy wędrują po mieście, malują widoki i uczą malarskiego fachu młodych kolbuszowian.
  Wśród malarzy, którzy w zeszłym tygodniu przyjechali do Kolbuszowej, są prawdziwe indywidualności. Na przykład Eugeniusz Geno Małkowski z Warszawy, pierwszy malarz na świecie, który zdecydował się bić artystyczny rekord Guinnessa - w ciągu doby namalował sto obrazów.

  W Kolbuszowej zjawili się także między innymi Barbara Śliwińska - Grzonkowska z Wrocławia, Maria Niedźwiedź - Suchońska z Warszawy, Jacek i Adam Spisaccy z Białej Podlaskiej, Marian Figel z Krakowa. Gospodarzem jest miejscowy malarz Maksymilian Starzec.

  Malarski plener odbywa się w Kolbuszowej już po raz ósmy. Siedziby użycza Zespół Szkół numer 2 w Kolbuszowej. Sale lekcyjne szkoły na czas pleneru stają się pracowniami artystów. W świetlicy natomiast odbywają się warsztaty dla młodych kolbuszowian. Bo właśnie przekazywanie przez profesjonalistów swojej malarskiej wiedzy początkującym artystom jest podstawowym założeniem imprezy. Warsztaty zaczęły się w poniedziałek i potrwają do końca pleneru, do 12 lipca. Każdego dnia prowadzi je inna dwójka artystów. - Prowadząc zajęcia z dziećmi i młodzieżą staramy się dać im temat do pracy, który nie kojarzy się ze szkołą - opowiada Izabela Wiszniowska z Warszawy, która po raz piąty odwiedza Kolbuszową. - Malują, rysują, ale czasami też rzeźbią. Cały czas mają bezpośredni kontakt z malarzami. Mogą ich poprosić o radę, ocenę i wskazówki. To nie tylko kształtowanie ich umiejętności plastycznych ale przede wszystkim ubogacenie ich kultury. Być może wyrobi się u młodzieży nawyk chodzenia na wystawy i dlatego warto to robić.
  Goście także sami malują. Dlatego można ich spotkać na ulicach miasta, poszukujących tematów do obrazów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo