Region > Straszył sms-ami. Żądał okupu

  Region > Straszył sms-ami. Żądał okupu

  ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Kilkanaście dni po otwarciu komisu samochodowego, jego właściciel zaczął otrzymywać sms-y z groźbami i żądaniami okupu. Ich autorem okazał się mieszkaniec sąsiedniej miejscowości.

  Nadawca sms-ów, jakie trafiały do mieszkańca powiatu krośnieńskiego, żądał kilkudziesięciu tysięcy zł okupu, w zamian za pozostawienie w spokoju rodziny właściciela i przyjętych do komisu samochodów. Już po kilku dniach policjanci ustalili, że ich autorem jest 23-letni mieszkaniec sąsiedniej miejscowości. Całkowicie zaskoczony mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało sms-y wysyłał z telefonu na kartę i był przekonany o swojej bezkarności.

  Podczas przesłuchania wyjaśnił, że nie miał zamiaru wyłudzać pieniędzy i spełniać swoich gróźb. Chciał jedynie wziąć odwet na właścicielu komisu, ponieważ wcześniej się z nim pokłócił. Jednocześnie podejrzany zaproponował, że za swój czyn dobrowolnie podda się karze, której wymiar ustalono na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Mężczyzna zobowiązał się również do pokrycia wszystkich kosztów i opłat sądowych. Na ich poczet prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo