Tarnobrzeg > Więcej uczniów w klasach

  Tarnobrzeg > Więcej uczniów w klasach

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  1192 uczniów, a nie jak planowano wiosną 1152 przyjęto już do pięciu publicznych szkół ponadgimnazjalnych w Tarnobrzegu. A w szkołach są ciągle wolne miejsca.
  Jak wynika z informacji przekazanych przez dyrektorów szkół do zagospodarowania jest jeszcze blisko 80 miejsc. 14 wolnych miejsc czeka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 ("budowlance"), 32 miejsca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz 9 miejsc w Zespole Szkół imienia S. Staszica ("górnik"). W Liceum Ogólnokształcącym miejsc może być jeszcze 23.

  Paradoks wynikający z ponadplanowych wolnych miejsc magistrat tłumaczy koniecznością dopełnienia do maksymalnego stanu osobowego w klasach.
  - Przy założeniu, że klasy w szkole mają liczyć po 36 uczniów, bez sensu byłoby tworzenie pięciu klas o tej liczbie uczniów i zostawienie jednej, w której uczyłoby się na przykład 14 osób - wyjaśnia rzecznik urzędu miasta Józef Michalik.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo