Zaleszany > W sobotę I Rajd Szlakiem Powiatowej Ścieżki...

  Zaleszany > W sobotę I Rajd Szlakiem Powiatowej Ścieżki Rowerowej

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  I Rajd Szlakiem Powiatowej Ścieżki Rowerowej organizuje starostwo stalowowolskie. W najbliższą sobotę rowerzyści przejadą pierwszy etap przez gminę Zaleszany.
  Rowerzyści przejadą od Stalowej Woli, przez Obojnę, Kotową Wolę, Zbydniów, Dzierdziówkę, Majdan Zbydniowski, Wólkę Turebską, Pilchów i powrót do Stalowej Woli.

  Zbiórka uczestników rajdu o godz.10.00 na parkingu przy starostwie, ul. Podleśna 15. Zakończenie rajdu - około godz. 16.00. W rajdzie udział wezmą przedstawiciele władz powiatu oraz gmin, radni powiatowi i gminni, a także pracownicy samorządowi.

  Impreza ma być cykliczna. Po Zaleszanach odbędą się kolejne etapy w gminach Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaklików.
  - Szlak rowerowy powiatu stalowowolskiego, to jedna z atrakcji turystycznych skierowana głównie do amatorów jazdy rowerowej. Mogą się po nim poruszać zarówno ci, traktujący rower wyczynowo jak i ci, dla których jazda rowerowa jest formą relaksu - uważa Dorota Szczurek, główny specjalista do spraw promocji powiatu i kontaktów z mediami.

  Cały szlak o długości 156,3 km jest jednym z elementów składających się na sieć tras rowerowych województwa podkarpackiego. Jego przebieg został tak pomyślany, aby obejmował wszystkie gminy powiatu, a zwłaszcza ich najbardziej malownicze zakątki.

  - Korzystający ze ścieżki rowerowej mogą cieszyć się ciekawymi krajobrazami leśnymi, dróżkami, biegnącymi przez malownicze łąki, na których można spotkać różne okazy dziko żyjących zwierząt - uważa Dorota Szczurek. Na trasie można też odpocząć. Z myślą regeneracji ustawiono 11 wiat, każda z nich znajduje się w zacisznym i spokojnym miejscu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo