Sport > Olbrzymi sukces młodzieży ze Stalowej Woli!

  Sport > Olbrzymi sukces młodzieży ze Stalowej Woli!

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Młodzież z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej jubileuszowej 20 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży, która rozegrana została w Warszawie. Najlepszym uczestnikiem Parafiady uznany został zawodnik Victorii Luis Galicia Peres.

  To już czwarty sukces stalowowolskiego klubu w tej imprezie, na starcie, której corocznie staje kilka tysięcy uczestników.
  W tym roku rywalizowała ze sobą młodzież z sześciu krajów. Młodzi sportowcy z Victorii startowali w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych, zdobyli 22 medale, w tym 11 złotych, pięć srebrnych i sześć brązowych. Do tego trzeba dołożyć jeszcze trzy medale, dwa złote i srebrny w rywalizacji opiekunek, bo i takowa była rozgrywana na Parafiadzie.
  - Cieszę się z moich medali, ale najbardziej cieszę się z sukcesu naszych dzieci, które były wspaniałe, zostały uznane za jedną z najbardziej zdyscyplinowanych ekip, zewsząd zbieraliśmy gratulacje - mówiła nam opiekunka stalowowolskiej ekipy Barbara Kasprowicz.

  Wielki sukces odniósł też Luis Galicia Peres, który w tym roku ukończył Szkołę Podstawową nr 5 w Stalowej Woli. Został on uznany za najlepszego uczestnika Parafiady, zdobył trzy złote medale, podobnie zresztą jak jego klubowa koleżanka Agnieszka Nowakowska.

  Szerzej w jutrzejszym "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo