Region > Droższe pociągi

  Region > Droższe pociągi

  eref

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od poniedziałku zdrożały bilety PKP Przewozy Regionalne. Zmiany nie obejmują jednak opłat za popularne bilety jednorazowe, ale ofert specjalnych.

  Podwyżka dotyczy między innymi "Biletu turystycznego" oraz ofert "Przejazdy rodzinne" i "Przejazdy grupowe". Zmieniają się również ceny biletów odcinkowych w pociągach osobowych oraz ceny biletów okresowych.

  - Ceny biletów, które są objęte zmianami obowiązywały od 2005 roku lub były poddawane niewielkim modyfikacjom podczas ostatniej korekty taryfy - informuje Paweł Ney, rzecznik prasowy PKP Przewozy Regionalne. - Zmiany podyktowane są rosnącymi cenami paliw, energii elektrycznej i usług zewnętrznych.

  Nie ulegają zmianie opłaty za przejazdy pociągami pospiesznymi na podstawie biletów odcinkowych. Nieznacznie więcej trzeba będzie natomiast zapłacić za bilety odcinkowe (tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne i kwartalne), ważne na przejazdy pociągami osobowymi. Przykładowo bilet tygodniowy z Kielc do Skarżyska-Kamiennej lub Jędrzejowa (44 kilometry) będzie od poniedziałku kosztował 63 złote, a więc o 2 złote więcej niż obecnie. Z kolei bilet miesięczny na tej samej trasie podrożeje o 12 złotych, do 199 złotych.

  Z kolei zmiany w cennikach biletów jednorazowych według odrębnych taryf, na przykład "Przejazdów rodzinnych", dotyczą tylko niektórych stref odległości. Ponadto zmianie ulegają ceny "Biletów Turystycznych" - z 60 do 69 złotych (w wagonie 2 klasy) oraz z 80 do 99 złotych (1 klasa).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo