Nowa Dęba > Stypendia od burmistrza dla sportowców

  Nowa Dęba > Stypendia od burmistrza dla sportowców

  WW

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Młodzi i utalentowani mieszkańcy Nowej Dęby - Mateusz Czachor, Sławomir Gładysz, Kamil Gurdak i Monika Żarów będą do końca roku pobierać stypendia sportowe, jakie przyznał im samorząd.

  Pierwszy raz w swojej historii gmina dała pieniądze na stypendia i nagrody za wyniki sportowe. Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon ma nadzieję, że wsparcie pomoże zdolnym sportowcom.

  Stypendia, po 150 złotych miesięcznie od lipca do grudnia będą je otrzymywać zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Stal: Mateusz Czachor, badmintonista, zdobywca brązowego medalu w grze mieszanej podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w badmintonie w kwietniu 2007 roku w Kobylnicy; Sławomir Gładysz, lekkoatleta, zdobywca srebrnego medalu w biegu na 400 metrów przez płotki podczas XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lipcu 2007 roku w Szczecinie;

  Kamil Gurdak, lekkoatleta, zdobywca srebrnego medalu w biegu na 1000 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w styczniu 2007 roku w Spale oraz Monika Żarów, badmintonistka, zdobywczyni brązowego medalu w grze podwójnej kobiet podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Badmintonie w kwietniu 2007 roku.

  Zgodnie z wymogami, jakie uchwaliła rada miasta stypendium sportowe mógł otrzymać zawodnik, który mieszka na terenie gminy na stałe, do chwili przyznania stypendium nie ukończył 21 lat, był medalistą co najmniej Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej lub członkiem kadry narodowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo