Region > Spółka PKP Przewozy Regionalne podwyższyła ceny...

  Region > Spółka PKP Przewozy Regionalne podwyższyła ceny biletów

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Spółka PKP Przewozy Regionalne podwyższyła ceny bardzo popularnych biletów turystycznych oraz miesięcznych dla osób dojeżdżających do pracy czy szkoły pociągami osobowymi. Ponoć wkrótce ma zdrożeć także transport autobusowy.
  Za bilet turystyczny, który jest ważny od piątku wieczorem do poniedziałku rano, na przejazd w klasie pierwszej zapłacimy płacimy nie o 19 złotych więcej aniżeli dotychczas, natomiast w klasie drugiej o 9 zł więcej.

  Podwyżki cen biletów okresowych obejmą przede wszystkim trasy łączące duże miasta.
  Drożeją także bilety okresowe. Im dłuższy jest termin ważności biletu, tym większa będzie podwyżka. - Ceny biletów, które są objęte zmianami, obowiązywały od 2005 roku. Podwyżka stałą się teraz koniecznością - mówi Paweł Ney, rzecznik prasowy spółki PKP Przewozy Regionalne w Warszawie.

  Nie zmienią się opłaty za jazdę na podstawie biletów miesięcznych pociągami pospiesznymi. Zmiany w taryfach PKP Przewozy Regionalne przychodzi w momencie, gdy spółka zaczyna wychodzić na prostą i zarabia coraz więcej pieniędzy dzięki wzrostowi liczby pasażerów. W pierwszym kwartale tego roku PKP przewiozły 43,5 milionów pasażerów, aż o 2,5 milionów więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo