Stalowa Wola > Przy liceum imienia Komisji Edukacji...

  Stalowa Wola > Przy liceum imienia Komisji Edukacji Narodowej powstaje wielka hala sportowa

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ruszyły z kopyta prace przy budowie hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. W październiku finał prac.

  Hala imponuje rozmiarami. Będzie największa w naszym regionie nie tylko jeśli chodzi o powierzchnię. Jest także niezwykle wysoka, co pozwoli na strzelanie "wysokich piłek". Ze szkołą jest powiązana przeszklonym łącznikiem.

  Na łukowaty dach zwiezione już zostały drewniane legary.
  Koszt robót to około pięciu milionów złotych. Pieniądze dało na to starostwo. A to nie koniec prac. Właśnie ruszyła modernizacja drogi do szkoły. Zrywana jest stara nawierzchnia, w jej miejsce ułożona zostanie kostka.

  Szkołę czeka także ułożenie nowej elewacji, bo stary tynk z okresu gomółkowskiego, z połowy lat 60., sypie się. - Pieniądze na ten remont mają pochodzić ze sprzedaży działki przy szkole - powiedział nam dyrektor placówki Mariusz Potasz.

  Liceum Ogólnokształcące imienia Komisji Edukacji Narodowej należy do najlepszych na Podkarpaciu i w kraju. Dzięki dużej liczbie olimpijczyków, zaliczane jest do elity wśród szkół średnich. Podczas ostatniej matury szkoła miała największy współczynnik zdawalności w powiecie - 99,3 proc. Na 222 zdających maturę, nie zdało jej w pierwszym terminie tylko dwóch uczniów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo