Mielec > Inspektorzy pracy w RD Precision

  Mielec > Inspektorzy pracy w RD Precision

  ada

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Dwaj zwolnieni z mieleckiego zakładu RD Precision członkowie związku zawodowego Solidarność złożyli wczoraj do Sądu Pracy odwołanie od wypowiedzenia. Również wczoraj inspektorzy pracy weszli do zakładu.

  Właśnie wczoraj upływał ostateczny termin złożenia odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę dwóm przedstawicielom Solidarności - chodzi o Roberta Szypułę i Pawła Ochalika. Do ostatniej chwili związkowcy mieli nadzieję, że pracodawca sam wycofa się ze swoich decyzji. Ponieważ tak się nie stało, sprawa trafiła do sądu.
  W tym czasie w zakładzie rozpoczęła się kontrola Okręgowej Inspekcji Pracy. - Co prawda pracodawca przebywa za granicą, ale nasz inspektor został wpuszczony do firmy, przyjęty przez upoważnioną osobę. Zostały mu udostępnione wszelkie dokumenty. Inspektor spotkał się również z przedstawicielami związków - mówi Tomasz Płachta, zastępca okręgowego inspektora pracy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo