Stalowa Wola > Zażegnana groźba strajku w Zakładzie Opieki...

  Stalowa Wola > Zażegnana groźba strajku w Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ulicy Kwiatkowskiego

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nie będzie czterogodzinnego strajku w Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ulicy Kwiatkowskiego w Stalowej Woli, zwanym ambulatorium. Dziś, podczas spotkania z inicjatywy prezydenta Andrzeja Szlęzaka, udało się dojść do porozumienia.

  Podwyżek płac domagali się fizjoterapeuci, analitycy, technicy obsługujący sprzęt do prześwietleń i administracja. Związkowcy zaakceptowali propozycję podwyżek przedstawioną przez dyrektora Zakładu Wojciecha Korkowskiego. Od 1 lipca pensje wzrosną od 50 zł do 270 zł w zależności od grupy zawodowej.

  Zakład Opieki Zdrowotnej przy ulicy Kwiatkowskiego w Stalowej Woli zatrudnia 134 osoby. Do "Solidarności" należy 30 osób. W referendum strajkowym udział wzięło 55 procent uprawnionych pracowników. Za strajkiem opowiedziało się 85 procent głosujących. W proteście miało wziąć udział 60 zatrudnionych.

  Więcej na ten temat w sobotnim "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo