Gorzyce > Droga wojewódzka będzie oświetlona

  Gorzyce > Droga wojewódzka będzie oświetlona

  WW

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Najgorsza szosa w gminie Gorzyce nie straci rangi drogi wojewódzkiej, czego desperacko domagali się mieszkańcy trzech sołectw i nauczyciele podstawówki. Za to będzie oświetlona.
  Lampy staną za kilka miesięcy i rozjaśnią ponad kilometr drogi do Pączka Gorzyckiego i dalej w kierunku Wrzaw. W budżecie gminy czeka na ten cel około 100 tysięcy złotych. Chociaż droga jest wojewódzka, obowiązek jej oświetlenia spoczywa na lokalnym samorządzie.

  Ludzie prosili radnych o oświetlenie feralnej drogi prze ponad dwanaście lat. Wreszcie pieniądze się znalazły.

  - Oświetlenie tej drogi zadowala rodziców i nas, nauczycieli - mówi Leszek Surdy, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 1 w Gorzycach i radny powiatu tarnobrzeskiego.

  - Niemniej nadal będziemy naciskać, by wyremontowano nawierzchnię - dodaje. To oni przed rokiem zebrali prawie 279 podpisów i domagali się, by drogę wojewódzką numer 854 oddać powiatowi, skoro zarządca jej nie remontuje od siedemnastu lat.
  Więcej jutro w "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo