Nowa Dęba > Radni zarezerwowali w budżecie pieniądze na...

  Nowa Dęba > Radni zarezerwowali w budżecie pieniądze na stypendia dla młodych sportowców

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Po 150 złotych będą otrzymywali przez kilka miesięcy młodzi zawodnicy sekcji badmintona Miejskiego Klubu Sportowego "STAL" Nowa Dęba.

  Zawodnicy sekcji badmintona Miejskiego Klubu Sportowego "STAL" Nowa Dęba od lat są dumą lokalnego samorządu. Do tej pory, koniec roku był podsumowaniem sezonu oraz okazją do wręczenia jednorazowych nagród. Teraz młodzież otrzyma stypendia. Po raz pierwszy w historii gminy Nowa Dęba w budżecie gminy zarezerwowano pieniądze na stypendia i nagrody sportowe. W styczniu tego roku radni podjęli odpowiednią uchwałę. O potrzebie stworzenia stypendiów od dawna mówił Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby.

  - Przyznając stypendia i nagrody, chcemy uhonorować, a zarazem pomóc zdolnym sportowcom - mówi burmistrz. - Mamy nadzieję przyczynimy się do ich rozwoju i kolejnych sukcesów.

  Stypendia są wypłacane od lipca do grudnia tego roku. W gronie wyróżnionych zawodników, którzy w ubiegłym roku uzyskali najlepsze wyniki znalazły się cztery osoby.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo