Sport > Chodziarz z Tarnobrzega został mistrzem Europy!

PISZ

Mieczysław Rutyna z Tarnobrzega nie zawiódł i wywalczył złoty medal podczas rozgrywanych w słoweńskiej Ljublianie lekkoatletycznych mistrzostw Europy weteranów!

Dziarski, 77-letni tarnobrzeżanin wraz z konkurentami z całej Europy stanął na starcie chodu na dystansie 5000 metrów - okazał się najlepszy w kategorii wiekowej 76-80 lat. Choć rywalizacja rozpoczęła się tuż po godzinie 8 rano, to upał był okropny. Już wtedy temperatura powietrza przekraczała 30 stopni Celsjusza w cieniu.

- Było bardzo ciężko, musiałem walczyć nie tylko z upałem, ale i z Włochem, który nie dawał za wygraną na trasie. Ale jestem od niego trochę szybszy i to ja zdobyłem złoty medal - powiedział nam kilka minut po minięciu mety mieszkający w tarnobrzeskiej Wielowsi Rutyna.

Tarnobrzeżanin dystans 5000 m pokonał w czasie - 29.59,58 minut. Nie był to ostatni start pana Mieczysława w słoweńskich mistrzostwach. W czwartek powalczy o swój drugi medal w tych mistrzostwach. Tym razem na dużo bardziej wyczerpującym dystansie 20 kilometrów.

Przypomnijmy, że Mieczysław Rutyna rozpoczynał sportową karierę w Ogniwie Tarnobrzeg, był uczestnikiem wielu mistrzostw Europy i świata w chodzie sportowym. Startował też dwukrotnie w Igrzyskach Olimpijskich, w 1964 roku w Tokio oraz 1968 roku w Meksyku.