Sport > Olimpijczycy z naszego regionu odliczają godziny do...

  Sport > Olimpijczycy z naszego regionu odliczają godziny do Pekinu

  PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Sportowcy z naszego regionu, którzy reprezentować będą nasz region w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, odliczają już nie dni, ale nawet godziny dzielące ich od tak ważnej chwili, jaką jest złożenie olimpijskiego ślubowania.

  Chodziarze: Grzegorz Sudoł (wychowanek Stali Nowa Dęba/obecnie AZS AWF Kraków), Rafał Augustyn (Sokół Mielec/AZS AWF Kraków), Artur Brzozowski (Sparta Stalowa Wola/Agros Zamość), tenisistka stołowa Wisanu-Forbet Tarnobrzeg, jej trener Zbigniew Nęcek, który poprowadzi olimpijską reprezentację Polski, lekkoatleci Dorota Jędrusińska (LKS Mielec/AZS AWF Poznań) i Marcin Nowak (Stal Stalowa Wola/AZS AWF Kraków), złożą olimpijskie ślubowanie we wtorek, 5 sierpnia, a uroczystość odbędzie się w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie.

  - Ślubowanie to bardzo piękna uroczystość, człowiek czuje się dowartościowany, wie, że trudy pracy, jakie wykonał nie poszły na marne.
  To chwila wyciszenia, ale i wewnętrznego entuzjazmu - mówi chodziarz z Nowej Dęby Grzegorz Sudoł, dla którego będzie to drugie ślubowanie. Cztery lata temu olimpijskie przyrzeczenie złożył przed występem w Atenach.

  Dzień później, w środę, 6 sierpnia, nasi sportowcy specjalnie wyczarterowanym samolotem polecą do Pekinu, a dwa dni później rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo