Stalowa Wola > Bezrobotne kobiety z ubogich rodzin z...

  Stalowa Wola > Bezrobotne kobiety z ubogich rodzin z Zaleszan skorzystają z unijnego programu

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Piętnaście kobiet z gminy Zaleszany, które do tej pory korzystały ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej, dzięki unijnym pieniądzom skorzysta z programu, którego celem jest zmiana kwalifikacji zawodowych i możliwość znalezienia pracy.

  Zespół projektowy przedstawił główne założenia jakie będą realizowane do grudnia tego roku. Piętnaście kobiet będzie uczonych aktywnego poszukiwania pracy, umiejętności przygotowania dokumentów niezbędnych o ubiegania się o pracę. Kobiety będą mogły korzystać z kursów podniesienia lub zmiany dotychczasowych kwalifikacji zawodowych.

  Kobiety uzyskają pomoc w wyszukiwaniu ofert pracy, przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, przygotowaniu do pierwszej rozmowy.

  Koszt realizacji projektu wyniesie blisko 100 tys. zł, z czego 89.1 tys. zł pochodzić będzie z dotacji udzielonej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, zaś 10.4 tys. zł stanowić będzie wkład finansowy Gminy Zaleszany. Realizatorem projektu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Zaleszanach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo