Sandomierz > Bez szans na remont ulicy Kotwicznej?

    Sandomierz > Bez szans na remont ulicy Kotwicznej?

    GOP

    Echo Dnia Podkarpackie

    Aktualizacja:

    Echo Dnia Podkarpackie

    Wąska, bez asfaltu, za to z wybojami, a po deszczu - z wielkimi kałużami - tak wygląda ulica Kotwiczna w Sandomierzu. - Na prośby o remont władze miejskie pozostają głuche - skarży się jeden z mieszkańców.

    Mieszkańcy skontaktowali się z nami w czasie ostatnich ulewnych opadów. Skarżyli się, że mają problem z dojściem do posesji. Ogromne kałuże na wąskiej drodze w niektórych miejscach rzeczywiście utrudniały przejście. O pokonaniu drogi "suchą nogą" nie było mowy.

    - To już chyba jedna z ostatnich tak wyglądających ulic w Sandomierzu. Czy władze o nas zapomniały? - pyta jeden z mieszkańców.

    Nasz rozmówca twierdzi, że nie raz interweniował w Urzędzie Miejskim. Bez skutku.
    Jak się dowiedzieliśmy, na razie szanse na remont są minimalne. Droga - tłumaczy wiceburmistrz Sandomierza Marek Bronkowski - jest miejska, ale tylko w... połowie. Druga część jest własnością prywatną. Granica przebiega na jezdni.

    - Prosiliśmy, aby właściciel sprzedał nam część swojej działki, na której znajduje się droga. Nie wyraził jednak zgody, domagając się w zamian atrakcyjnej działki. Było to dla nas nie do zaakceptowania - mówi wiceburmistrz Marek Bronkowski.
    Marek Bronkowski dodaje, że w ubiegłym roku właściciel działki utrudniał nawet wyrównanie drogi.

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Zobacz koniecznie:

    Wideo