Tarnobrzeg/ Mielec > Nowy rozkład jazdy Hetmana

  Tarnobrzeg/ Mielec > Nowy rozkład jazdy Hetmana

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jedyny pociąg pospieszny kursujący przez Tarnobrzeg i Mielec, "Hetman", będzie nadal jeździł przez dwa nasze miasta, ale na nieco innych aniżeli dotychczas zasadach.

  Dotarliśmy do projektu nowego rozkładu jazdy pociągów, który obowiązywał będzie od połowy grudnia obecnego, do połowy grudnia 2009 roku. Na szczęście nie sprawdziły się pesymistyczne przepowiednie, mówiące o tym, ze "Hetmana" nam zabiorą. Obecnie pociąg ten kursuje z Zamościa przez Stalową Wolę, Tarnobrzeg, Baranów Sandomierski, Mielec, Dębicę, Tarnów, Kraków, Katowice, Wrocław do Gorzowa Wielkopolskiego.

  W nowym rozkładzie jazdy będzie to wyglądało nieco inaczej. Otóż na Stacji w Dębicy "Hetman" będzie łączony z grupą wagonów relacji Rzeszów - Gorzów Wielkopolski. Natomiast część "zamojska" jadąca przez nasz region kończyła będzie swój bieg w Poznaniu. Pasażerowie, którzy zechcą dojechać do Gorzowa Wielkopolskiego, będą mogli przejść w Poznaniu do części "rzeszowskiej" składu.

  W drodze powrotnej, pociąg zostanie podzielony na stacji w Dębicy. Jedna część, pojedzie przez Mielec, Baranów Sandomierski, Tarnobrzeg i Stalową Wole do Zamościa, druga natomiast z Dębicy do Rzeszowa.

  W ruchu lokalnym, nie będzie likwidacji osobowych pociągów z Tarnobrzega przez Stalową Wolę do Przeworska, nadal także funkcjonować będą połączenia z Tarnobrzega przez Mielec do Dębicy. Niestety, nic nie wskazuje na przywrócenie ruchu pasażerskiego na odcinku Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski, ani na odcinku Tarnobrzeg, Nowa Dęba, Kolbuszowa, Rzeszów. Osobowe jeździć będą tylko na odcinku z Kolbuszowej do Rzeszowa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo