Sandomierz > Artystyczne urodziny w Galerii Sztuki...

  Sandomierz > Artystyczne urodziny w Galerii Sztuki Współczesnej

  GOP

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Galeria Sztuki Współczesnej Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu organizuje Artystyczne Urodziny Zbigniewa Warpechowskiego, czyli minifestiwal "Dedykacje".
  Mieszkający w Sandomierzu światowej sławy performer, a także malarz, poeta i autor książek o sztuce obchodzi 70. urodziny. Z tej okazji Biuro Wystaw Aartystycznych przygotowało pokazy performance, wykłady i spotkania autorskie. Udział w tych wydarzeniach wezmą: Adina Baron (Izrael), Andrzej Ciesielski, Jerzy Grzegorski, Krzysztof Klimek, Tadeusz Mroczek, Kazimierz Piotrowski, Józef Robakowski, Małgorzata Sady, Janos Sirtes (Węgry), Jan Świdziński, Artur Tajber, Waldemar Tatarczuk, Edyta Wolska, Maria Wrońska, Janusz Zagrodzki, Ewa Zarzycka i Martin Zet (Czechy).

  W najbliższy czwartek, 7 sierpnia o godzinie 17 odbędzie się wernisaż wystawy "Zbigniew Warpechowski - Performance" (dokumentacja fotograficzna) oraz spotkanie z zaproszonymi artystami inaugurujące minifestiwal "Dedykacje". W piątek, 8 sierpnia, również o godzinie 17 wykłady i performance przedstawią artyści z Polski i zagranicy.

  W sobotę, 9 sierpnia - o tej samej godzinie - Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na działania performance i spotkania autorskie. O godzinie 18 Kazimierz Piotrowski wygłosi komentarz "Warpechowski - od prowokacji wyzywającej do prowokacji wzywającej".

  Na niedzielę, 10 sierpnia planowane są wykłady, spotkania autorskie i podsumowanie minifestiwalu "Dedykacje". Początek o godzinie 17.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo