Mielec > Pokażą kontrowersyjną wystawę na placu Armii...

  Mielec > Pokażą kontrowersyjną wystawę na placu Armii Krajowej

  Magdalena Małodzińska

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Już po raz trzeci otwarta zostanie kontrowersyjna wystawa zatytułowana "Widok", przygotowana przez fotografów ze Stowarzyszenia Kulturalnego j'ARTe.
  Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 sierpnia, o godz. 10.00 na placu Armii Krajowej. Jak mówią organizatorzy, na sztalugach zostaną ustawione antyramy z fotografiami prezentującymi szeroko pojęty temat - widoku.

  Wystawa słynie z szokujących zdjęć.
  W ubiegłym roku mielczanami wstrząsnął plakat z hasłem "Halt - Stój". W tym roku, jak mówi Aleksander Gładysz, członek stowarzyszenia, także autor niektórych zdjęć wystawowych, oglądających też czeka spora niespodzianka. - Zaprezentowany zostanie jeden akt autorstwa Łukasza Gurdaka. Ze względu na miejsce wystawy oraz zachowanie pewnego dobrego smaku, w tym roku najbardziej kontrowersyjne zdjęcia będą przykryte płótnem. Będą je więc oglądać sami chętni.

  Jak dodaje współorganizator wystawy, tematyka zdjęć jest bardzo szeroka. - Najwięcej jest obrazów prezentujących pejzaże, na przykład: dalekiej Szkocji, Bułgarii, Grecji, połoniny Wetlińskiej czy ratuszu w Zamościu. Nie brakuje też portretów.

  Wystawa w sumie składa się ze 100 zdjęć, kolorowych i biało - czarnych, wykonanych zarówno techniką cyfrową, jak i analogową.
  Niedzielny wernisaż ma potrwać do godziny 18. Następnie wszystkie prace zostaną przeniesione do Samorządowym Centrum Kultury. Dokładne miejsce nie jest jednak jeszcze znane. - Bardzo zależy nam na tym, aby wystawa znajdowała się w holu. Tam bowiem byłaby najbardziej dostępna dla wszystkich. Poza tym, w holu jest najwięcej miejsca. - mówi Głodysz.

  Wystawa będzie czynna do 29 sierpnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo