Tarnobrzeg > Komary zaatakowały

  Tarnobrzeg > Komary zaatakowały

  Katarzyna Sobieniewska-Pyłka, ata

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mieszkańcy Tarnobrzega, szczególnie osiedli nad Wisłą od kilu dni walczą z komarami.
  Owady dolatują nawet na wysokie kondygnacje i kąsają. Nie pomogło odkomarzenie, które władze miasta zafundowały swoim mieszkańcom w czerwcu.
  - To wyrzucone w błoto pieniądze - narzekają mieszkańcy Przywiśla i Dzikowa. - Szkoda było całej tej propagandy. Komary i tak są. I kąsają jak gdyby nigdy nic.

  Dolatują bardzo wysoko

  Owady pojawiły się nawet w mieszkaniach na osiedlu Centrum na najwyższych kondygnacjach.
  Atakują lokatorów szóstych, siódmych i ósmych pięter. - Te w tym roku to jakieś mutanty - mówi pani Matylda mieszkająca na ósmym piętrze wieżowca przy ul. Sikorskiego. - Nigdy tak wysoko nie dolatywały.

  Najgorzej jest jednak na Przywiślu. - wieczorem trudno siedzieć przy zapalnym świetle i otwartym oknie. - Narzeka pan Bogusław z ulicy Waryńskiego. - Ściany po paru minutach robią się czarne od owadów. To nie do zniesienia.

  Potrzebna powtórka

  Na odkomarzenie z miejskiej kasy w tym roku wypłynęło 20 tysięcy złotych. - Kiedy ostatnio stosowaliśmy truciznę na komary, już za pierwszym razem okazała się bardzo skuteczna - mówi Paweł Antończyk z Biura Promocji i Informacji Urzędu Miasta. - Skoro tym roku jest inaczej, będziemy się kontaktować z firmą, która odkomarzała. Jest bowiem możliwość ponownego przeprowadzenia całej akcji.
  Decyzja o tym, żeby powtórzyć odkomarzenie jeszcze jednak nie zapadła.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo