Tarnobrzeg > Studencie, przyjdź po pieniądze

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Tylko do poniedziałku, 18 sierpnia studenci z powiatu stalowowolskiego i tarnobrzeskiego mogą składać dokumenty o uzyskanie stypendiów. Oferta jest kusząca, gdyż przez dziesięć miesięcy mogą otrzymywać po 380 złotych.

  Gmina Nowa Dęba ma do rozdysponowania aż 10 stypendiów. W Baranowie Sandomierskim pieniądze czekają na cztery osoby. - Dochód na jednego członka rodziny osoby ubiegającej się o stypendium nie powinien przekraczać 788 zł netto - przypomina Krzysztof Pitra, koordynator programu z Baranowa Sandomierskiego.
  - Stypendia będą przyznawane na podstawie konkursu świadectw maturalnych, dla osób które chcą kontynuować naukę na dziennych studiach magisterskich w polskich uczelniach państwowych. Muszą to być mieszkańcy wsi lub w miast, do 20 tysięcy osób.

  Młodzież zainteresowana uzyskaniem pomocy finansowej powinna kontaktować się z gminnymi koordynatorami. Ich nazwiska dostępne są w urzędach miast lub gmin.
  Program realizuje Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości wraz z Polsko- Amerykańską Fundacją Wolności oraz Narodowym Bankiem Polskim, Fundacją PZU, Fundacją BRE Banku, Fundacją Jana Kantego Steczkowskiego, Akademią Szkoleń i Kompetencji, Fundacją Wspomagania Wsi przy współpracy Agencji Nieruchomości Rolnych oraz koalicją lokalnych organizacji pozarządowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo