Stalowa Wola > Kolejne włamania do ogródków działkowych

  Stalowa Wola > Kolejne włamania do ogródków działkowych

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W niedzielę w nocy, ktoś włamał się do trzech ogródków działkowych w Stalowej Woli. Co ciekawe z altanek nic nie zginęło. Sprawcy zniszczyli zabezpieczenia od bramek wejściowych do ogrodów i altanek, narobili bałaganu i zniknęli.

  - Wygląda na to, że był to zwykły chuligański wybryk - mówi Jerzy Mastalerczyk z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. - Sprawcy dostali się do dwóch z trzech altanek. Uszkodzili drzwi, ale ze środka nic nie zabrali. Oprócz tego zniszczyli dwie kłódki przy bramce kolejnego ogródka działkowego. Tam też próbowali dostać się do altanki - relacjonuje.

  Halina Rożek, właścicielka tej działki powiedziała nam, że zabezpieczenia były na tyle wytrzymałe, że nikomu nie udało się wejść do środka.

  - Za to u sąsiadów poniszczyli i poprzewracali różne rzeczy - mówi.
  Wartość zniszczonych kłódek i zabezpieczeń oszacowano w sumie na kilkaset złotych.

  - Na miejscu zabezpieczyliśmy ślady obuwia. W ogródkach znaleźliśmy także puszki po piwie. Nie ma pewności, że zostawiły je osoby, które włamały się do altanek, ale zabezpieczyliśmy ślady na puszkach - mówi Mastalerczyk.

  Policja przypuszcza, że demolkę urządziło najwyżej dwóch, może jeden sprawca.
  W komendzie usłyszeliśmy, że znalezienie chuliganów to jedynie kwestia czasu.
  Jak powiedział nam Edward Jadownicki przedstawiciel, właścicieli ogródków działkowych "Hutnik I" W Stalowej Woli działkowcy najbardziej obawiają się o swoje ogrody nocą z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

  - Bardzo często nasze ogródki są dewastowane, łamane są kwiaty, drzewa i krzewy - skarży się.

  Przyznaje, że nie są w stanie temu zaradzić.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo